логоFacebookTwitterYouTubeeMail

Маја Белева

Maja.Beleva.pp
Дипломиран класичен филолог, работи како референт.Инаку преведувач, поет, филмољубец и истражувач на пермакултурата.
е - mail: Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.

 

3.angeli.so.trubaПатот кон вашиот манастир е натапкан од стотици млади луѓе, кои доаѓаат да се исповедаат. Чувствувате ли, според она што откриваат, дека кај нив нешто се изменило во однос на љубовта?
- Би рекол, дека ние монасите, многу подобро ги познаваме луѓето, отколку што тие се познаваат себеси. Тоа е затоа што не ги гледаме површно, туку одвнатре. Затоа моето мислење е следното: Кај денешната младина има огромен духовен потенцијал но, тие немаат компас. Младите луѓе, пред сé, не знаат што е всушност љубовта. Ја мешаат со вљубувањето. Не умеат да ја доживеат.


Поуки од Светите Отци

dobrotoljubie