Божествена Литургија во Струмица (11.12.2020 18:09)Вчера, воочи празникот на Светите Петнаесет Тивериополски свештеномаченици – заштитници на градот Струмица, викарниот Епископ Јаков Стобиски отслужи Вечерна богослужба во манастирот посветен во нивна чест, во Струмица. Денес, во истоимениот манастир Епископот Јаков отслужи Божествена Литургија, на која верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.

 

 

 

 

 Извор:http://www.mpc.org.mk/MPC/SE/vest.asp?id=7359