"Литургија на претходноосветени дарови во Крива Паланка"


Во петокот од четвртата седмица од Великиот Пост, 27 март 2020 г., во храмот на свети Димитриј во Крива Паланка митрополитот Кумановско-осоговски г. Јосиф служеше Литургија на претходноосветени дарови.

На Светата Литургија верниот народ се причести со претходноосветените Христови Тајни.

 

 

 http://koe.mk/prezdeosvestena-27-03-2020/