На 09. јануари 2015 ќе го прославиме празникот на нашиот храм - Свети архиѓакон и првомаченик Стефан. На Литургијата ќе чиноначалствува неговото Блаженство, архиепископот охридски и македонски г.г. Стефан.

После Литургијата неговото Блажеснтво ќе ја освети камбаната, купена со средства донирани од верниот народ. Сите се поканети да ни се придружат во прославувањето на покровителот на нашата црква.