Во петтата недела од Великиот пост, кога Црквата молитвено го празнува споменот на преподобната Марија Египетска, и се поучува од нејзиното покајание, Неговото високопреосвештенство, Митрополитот Тетовско-гостиварски господин Јосиф, отслужи света Василиева литургија во сослужение на свештеници од Тетовското архиерејско намесништво, верниот народ се причести со светите Христови Таинства.

 

 

Извор: Тетовско- гостиварска епархија