На 08. 03. 2015 година, во Четвртата недела од Великиот пост, посветена на свети Јован Лествичник, Неговото високопреосвештенство, Митрополитот тетовско-гостиварски г. Јосиф, богослужеше света Василиева литургија во храмот „Свети Никола“ - Тетово.По литургијата се освети вода и се прережаа славските колачи.

Извор: Тетовско- гостиварска епархија