Денес, на празникот на Успението на Пресвета Богородица, Митрополитот Европски г. Пимен отслужи Божествена Литургија во манастирот на светите Петнаесет Тивериополски свештеномаченици во Струмица.

 

 

 

Извор: Струмичка епархија