логоFacebookTwitterYouTubeeMail

 

Почитувани,

TVITer247


Ви ги честитам значајните јубилеи – дваесет години од изданието на магазинот ПРЕМИН и петнаесет години од интернет порталот ПРЕМИНПОРТАЛ!
Особениот факт што ваквите раскошни издание опстојуваат толку долго и успешно е доказ за ненаситната глад на читателот духовно да се облагородува каде и да се наоѓа!
Постојат многу весници и списанија, многу електронски изданија на македонски јазик. Некои од нив се општо отворени за секакви теми, некои пак, како Вашето, на пиедестал ја ставаат духовноста и етичноста!
 Затоа дозволете уште еднаш од срце да ви ги честитам родендените и да ви посакам уште безброј броеви на ПРЕМИН и на ПРЕМИНПОРТАЛ на интернет.
Од арно да не куртулите и само добро да правите!

Сашко Насев, драмски писател

 

 

Друго:

 


Поуки од Светите Отци

dobrotoljubie